13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаФросина Ременски бара помош: Петелот и неколку кокошки ми се болни, Ве...

Фросина Ременски бара помош: Петелот и неколку кокошки ми се болни, Ве молам да ми кажете лек !!! !!!!

Актуелниот пратеник во Парламентот и поранешна министерка за труд и оцијална политика, Фросина Ременски, е една од функционерите во државата кои се занимаваат и со работи кои се секојдневие на секој од нас.

Па така, таа на својот профил на социјалните мрежи објави фотографии од својата градина, во која како што може да се забележи успеваат прекрасни домати, најверојатно јабучари. Но пред два дена Фросе побара помош и бара лек како да ги излекува кокошките и нејзиниот петел. Па во продлжение ќе ви ја прикажеме нејзината објава заедно со коментарите од луѓето кои сакаа да и помогнат за да се најде лекот.No description available.No description available.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...