16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаАпacиев до Димитpoв и Ocмани: 3aeдно ќe виcитe?!

Апacиев до Димитpoв и Ocмани: 3aeдно ќe виcитe?!

Лидерот на политичката парија Левица, Димитар Апасиев жестоко ги критикуваше Димитров и Османи кои вчера во Берлин одржаа состанокот со шефицата на бугарската дипломатија Захариева со посредство на германските министри за надворешни работи и за Европа, Мас и Рот.

„Северџанските гнаси Димитров и Османи ноќва го шиткаат македонскиот ЈАЗИК во Берлин!!!
Ако ова помине без радикализација на политичката сцена, ондак децо, ние не заслужуеме да имаме држава! Толку е постот, напиша на својот Фејсбук Апасиев.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...