12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаБолни од Ковид отвораат прозорци за посета на роднини- Сами си патиме...

Болни од Ковид отвораат прозорци за посета на роднини- Сами си патиме од несовесност

Патиме од несовесноста!

Надвор сончев убав ден, а пациентите од мобилната болница си ги отвориле прозорите за луфтирање. Бидејќи прозорите на оваа привремена болница се ниски, членовите на семејствата на заразените пациенти го искористуваат ова можност за посета.

Седев три часа пред инфективна, и не знам колку групи на семејства дојдоа за посета пред прозорот, билску еден до друг си прават муабет, маска под нос, дури и главата си ја пикаат внатре за да видат како изгледа болницата.

При чекање надвор ја сретнав една сестра на пауза, ми раскажуваше колку е уморна, и коку многу работа имаат.

Ја прашав дали е во ред ова што го прават пациентите, ми одговори дека не успеваат да држат све под контрола, и дека ова е однос на несовесни пациенти и семејства.

фејсбук статус на Арбнора Мемети

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...