10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Почина Вељо Тантаров, претседателот на Сојузот на земјоделците.

Почина Вељо Тантаров, претседателот на Сојузот на земјоделците.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 78-годишна возраст денес почина претседателот на Сојузот на земјоделците Вељо Тантаров.

Роден 1942 година, на јавноста освен што и беше познат како одличен познавач на состојбите во земјоделието, него ќе го паметиме и како пратеник во Собранието на Република Македонија од 1994 до 1998 година, објави ТЕРА.

Погребот ќе биде утре во 12.30 часот во с.Новаци.

РЕКЛАМА