11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонија„Среќен роденден принцезо моја“ – Ќерката на Горан Пандев денес полни 9...

„Среќен роденден принцезо моја“ – Ќерката на Горан Пандев денес полни 9 години (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев вчера ја израдува нацијата со својот гол во историскиот натпревар против Грузија… гол кој ја донесе Македонија за прв пат на Европското првенство во 2021 година, и тоа како единствена земја од регионов.

Тоа веројатно ќе биде и најголем подарок на ќерката на Горан Пандев која е горда на својот легендарен татко и која денеска полни 9 години. За таа цел тато сподели две фотографии од својата принцеза, една на која позираат заедно и друга на која ги дува свеќичките на тортата.

 

Под фотографијата тој на италијански напиша „Среќен роденден принцезо моја!“ а во коментарите со честитки се надоврзаа голем број на негови пријатели и фанови.

37-годишниот Пандев од 2009 година е во брак со сопругата Надица и имаат две ќерки и еден син. Тие се неговото најголемо богатство.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...