20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаМАМО МАМО ГО ВИДОВ ТАРЗАН! ДЕТЕ ВО ОХРИД МИСЛЕЛО ДЕКА ВЛАТКО ПЛЕВНЕШ...

МАМО МАМО ГО ВИДОВ ТАРЗАН! ДЕТЕ ВО ОХРИД МИСЛЕЛО ДЕКА ВЛАТКО ПЛЕВНЕШ Е ТАРЗАН

Влатко, како роден охриѓанец, од стара градска фамилија, која живее во стариот дел од градот, слегувал по скали за на плажа, раскомотен и во костим за капење. Некое дете кога го видело, на силен глас извикало- Мамо, мамо, го видов Тарзан!!!!!!!!

-Ова навистина ми се случи, пред неколку години. Детето во мене го виде Тарзан. Ако јас сум Тарзан, тогаш Силви е мојата Џејн, ни вели низ смеа Влатко…

Силви пак овој „случај“, го поврзува со еден виц,.

– Се запознаваат Тарзан и Мујо. Тарзан му вели- Јас сум Тарзан, Мујо му вели- јас сум Мујо! Тарзан му вели- ова е мојата Џејн, Мујо му вели ова е мојата Фата! Тарзан му вели- ова е моето Чита, а Мујо, е не моето не чита!

Влатко, се шегува со ова свое доживување, но додава дека по никоја цена не би го менувал својот имиџ и дека купачите одлично му стојат, па зошто со нив да не си прошета од дома до плажа.

Share Button

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Aхмети огорчен што ќе биде опозиција – Oд фиока го вади Охридскиот договор и бара поддршка за негово почитување?!

Eвропскиот фронт предводен од ДУИ најавува битка за почитување на духот на Охридскиот договор и ги повика граѓаните на масовна поддршка. Сепак, Али Ахмети...

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...