31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија МАМО МАМО ГО ВИДОВ ТАРЗАН! ДЕТЕ ВО ОХРИД МИСЛЕЛО ДЕКА ВЛАТКО ПЛЕВНЕШ...

МАМО МАМО ГО ВИДОВ ТАРЗАН! ДЕТЕ ВО ОХРИД МИСЛЕЛО ДЕКА ВЛАТКО ПЛЕВНЕШ Е ТАРЗАН

Translate (Eng):[gtranslate]

Влатко, како роден охриѓанец, од стара градска фамилија, која живее во стариот дел од градот, слегувал по скали за на плажа, раскомотен и во костим за капење. Некое дете кога го видело, на силен глас извикало- Мамо, мамо, го видов Тарзан!!!!!!!!

-Ова навистина ми се случи, пред неколку години. Детето во мене го виде Тарзан. Ако јас сум Тарзан, тогаш Силви е мојата Џејн, ни вели низ смеа Влатко…

Силви пак овој „случај“, го поврзува со еден виц,.

РЕКЛАМА

– Се запознаваат Тарзан и Мујо. Тарзан му вели- Јас сум Тарзан, Мујо му вели- јас сум Мујо! Тарзан му вели- ова е мојата Џејн, Мујо му вели ова е мојата Фата! Тарзан му вели- ова е моето Чита, а Мујо, е не моето не чита!

Влатко, се шегува со ова свое доживување, но додава дека по никоја цена не би го менувал својот имиџ и дека купачите одлично му стојат, па зошто со нив да не си прошета од дома до плажа.

Share Button

- Реклами -