19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаШпанската серија продолжува: Мојата бивша краде цитанти и кажува дека се нејзини...

Шпанската серија продолжува: Мојата бивша краде цитанти и кажува дека се нејзини !!!

Таман си помисливме дека Шпанската серија заврши се појави и втор дел од истата.

Од 13 јануари, јавноста беше постојано во тек со оваа приказна, откако Орданоски, тогаш објави статус во кој јавно раскажа дека се разделува од сопругата, па започнаа да летаат статуси на социјалната мрежа Фејзбук кој што јадел, кој го правел ручекот, на кого го болел тестисот, по колку пати Агнеса одела во салон за убавина додека тој ги перел алиштата низ дома итн.

Но сега кавгата продолжува за украден цитат.

Агнеса неодамна објави цитат за кој кажа дека е нејзин.

Постојат два различни типа на начин на размислување:
Луѓето со фиксиран начин на размислување веруваат дека овие квалитети се вродени, фиксни и непроменливи.

Оние со размислување кое се развива, од друга страна, веруваат дека овие способности можат да се развијат и зајакнат со посветеност и напорна работа.“

На овој цитат, Оргаџиева беше потпишана.

Орданоски го пронашол оригиналиот линк каде што е споделен овој цитат и напишал: „Порака до мојата поранешна, кога цитираш нешто, наведи го изворот. Сепак, цитатот е одличен.“.

Фото: Фејсбук профил на Роберт Орданоски, Агнеса Органџиева, Инстаграм на Агнеса Органџиева

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...