17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Шпанската серија продолжува: Мојата бивша краде цитанти и кажува дека се нејзини...

Шпанската серија продолжува: Мојата бивша краде цитанти и кажува дека се нејзини !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Таман си помисливме дека Шпанската серија заврши се појави и втор дел од истата.

Од 13 јануари, јавноста беше постојано во тек со оваа приказна, откако Орданоски, тогаш објави статус во кој јавно раскажа дека се разделува од сопругата, па започнаа да летаат статуси на социјалната мрежа Фејзбук кој што јадел, кој го правел ручекот, на кого го болел тестисот, по колку пати Агнеса одела во салон за убавина додека тој ги перел алиштата низ дома итн.

Но сега кавгата продолжува за украден цитат.

РЕКЛАМА

Агнеса неодамна објави цитат за кој кажа дека е нејзин.

Постојат два различни типа на начин на размислување:
Луѓето со фиксиран начин на размислување веруваат дека овие квалитети се вродени, фиксни и непроменливи.

Оние со размислување кое се развива, од друга страна, веруваат дека овие способности можат да се развијат и зајакнат со посветеност и напорна работа.“

На овој цитат, Оргаџиева беше потпишана.

Орданоски го пронашол оригиналиот линк каде што е споделен овој цитат и напишал: „Порака до мојата поранешна, кога цитираш нешто, наведи го изворот. Сепак, цитатот е одличен.“.

Фото: Фејсбук профил на Роберт Орданоски, Агнеса Органџиева, Инстаграм на Агнеса Органџиева

- Реклами -