24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Естрада Тажен петок за македонската естрада: Од последици на Ковид 19 почина познатиот...

Тажен петок за македонската естрада: Од последици на Ковид 19 почина познатиот саксафонист од Битола Ице Атанасовски

Translate (Eng):[gtranslate]

Познатиот музичар-саксафонист, нашиот драг и ценет пријател Ице Атанасовски од Битола почина од компликации со Корона вирусот. Според неофициални извори до кои дојде ИН Телевизија, познатиот музичар од кога го прележал ковид-19 вирусот имал компликации со здравјето, по што починал.

Вечерва со неверување се простуваат неговите колеги и познаници.

Ице е роден 18 ноември 1978 година во Битола, до пред некоја година беше член и на групата Модус.

РЕКЛАМА
- Реклами -