16.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Никола Димитров позитивен на Ковид-19

Никола Димитров позитивен на Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Вицепремиерот за евроинтеграции денеска на својот фејсбук профил објави дека е позитивен со Ковид-19

Се подготвував за посета на Луксембург, ама тестот покажа дека јас веќе сум имал опасен “гостин”.
Нека продолжи да вирее без да го забележувам многу и побрзо да го снема.
Чувајте се луѓе, да сте здрави и живи сите! – напиша тој на својот ФБ профил.

РЕКЛАМА
- Реклами -