25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија При изведување на градежни работи на автопат Кичево –Охрид, работник падал од...

При изведување на градежни работи на автопат Кичево –Охрид, работник падал од три метарско скеле.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера претпладне при изведување на градежни работи на новиот автопат Кичево –Охрид, се случи несреќа, при што 51-годишниот работник А.И. паднал од скеле од височина од три метри. Работникот потоа е пренесен во кичевска Општа болница каде му била укажана прва помош.

-При падот 51 годишниот А.И. од Република Турција се здобил со телесни повреди констатирани при прегледот во кичевската Општа болница-информира Стефан Димоски од СВР Охрид.

РЕКЛАМА
- Реклами -