7.5 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаМакедонијаЖител на Тетово приведен откако некој го пријавил дека во него носи...

Жител на Тетово приведен откако некој го пријавил дека во него носи пиштол.

Полицијата денеска околу 14 часот на улицата „Илинденска“ во Тетово привела жител на Гајре кој кратко пред тоа бил пријавен дека се движи вооружен, информираа од СВР Тетово.

– Полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Л.М.(38) од село Гајре, постапувајќи по пријава пристигната непосредно пред тоа во СВР Тетово дека лицето со себе носи пиштол. Л.М. бил приведен во полициска станица и кај него се пронајдени револвер и куршуми, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

По документирање на случајот, против него ќе биде изготвен соодветен поднесок.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...