19 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Двајца затвореници го силувале „цимерот “ во ќелија во „Идризово “

Двајца затвореници го силувале „цимерот “ во ќелија во „Идризово “

Translate (Eng):[gtranslate]

Затвореник од Велес пријавил во полиција дека бил силуван од негов
„цимер“ во ќелијата во затворот „Идризово“ пред околу две недели, а на
насилникот во нападот му помогналтретиот затвореник, со кого исто така јаделелe ја делеле ќелијата, соопшти МВР.
а1on

РЕКЛАМА
- Реклами -