15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаЕстрадаФерус: Teшко е без работа, со 9.000 денари пензија што попрво да...

Ферус: Teшко е без работа, со 9.000 денари пензија што попрво да направам.

Короната е зло, вели кралот на ромската музика Ферус Мустафов и додава дека во целата оваа ситуација среќен е што барем успеал да си го зачува здравјето.

– Ми недостасува музиката, ми недостасуваат настапите, публиката, а и тешко е без работа. Се нема ни примања, а со 9000 пензија што попрво. Си викам толку ли заслужив, едвај чекам да се врати животот во нормала, вели Ферус и додава барем среќен е што во ситуацијава успеал да си го зачува здравјето.

– Фала му на Бога добар сум, а искрено и од дома не излегов, само до пазар. Но и покрај се, не барам ништо од никој, само нека не пуштат да работиме, додава Ферус за  Vecer.mk

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...