21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Естрада Двајца маскирани разбојници ја ограбиле Северина.

Двајца маскирани разбојници ја ограбиле Северина.

Translate (Eng):[gtranslate]

Двајца маскирани разбојници влегле во станот на Северина, кој се наоѓа во Загреб. Лоповите наводно ги однеле сите вредни работи од станот.

До пред малку траел увидот, а надлежните собирале докази за случајот. Пред станот на пејачката имало дури шест полициски возила и вриело од полиција.

Пејачката се уште не се огласила по повод оваа ситуација, а таа неодамна беше обвинета дека 77-годишен сосед мавала со јајца.

РЕКЛАМА
- Реклами -