29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаЕстрадаДвајца маскирани разбојници ја ограбиле Северина.

Двајца маскирани разбојници ја ограбиле Северина.

Двајца маскирани разбојници влегле во станот на Северина, кој се наоѓа во Загреб. Лоповите наводно ги однеле сите вредни работи од станот.

До пред малку траел увидот, а надлежните собирале докази за случајот. Пред станот на пејачката имало дури шест полициски возила и вриело од полиција.

Пејачката се уште не се огласила по повод оваа ситуација, а таа неодамна беше обвинета дека 77-годишен сосед мавала со јајца.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...