19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаЕден загинат и тројца повредени во сообраќајка кај Св. Еразмо

Еден загинат и тројца повредени во сообраќајка кај Св. Еразмо

На 10.7.2021 година во 14:30 часот во СВР Охрид пријавена е сообраќајна незгода случена на магистралниот пат Охрид – Подмолје – Кичево, во близина на Св. Еразмо, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

-Во незгодата едно лице го загубило животот, а три се повредени, од кои две имаат телесни повреди. Тие се префрлени во болницата “Св. Еразмо”, истакна Димоски.

Во незгодата учествувале три патнички и едно товарно моторно возило.

Моментално на местото на незгодата увид вршат полициски екипи.

фото: ТППЕ Охрид пожарна

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...