21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Цело СДСМ на свадба: Во Трница се жени Мартин Попов

Цело СДСМ на свадба: Во Трница се жени Мартин Попов

Translate (Eng):[gtranslate]

Организацискиот секретар на СДСМ, Мартин Попов денес се жени. Тој и неговата избраничка Ангела Трајковска свадбената веселба ја имаат закажано во Комплексот Кораб Трница. Покрај најблиски пријатели, роднини, најавено е дека ќе биде цел политички врв од СДСМ па и претседателот на партијата, Зоран Заев.

Пред да се решат за брак, двојката подолго време биле во љубовна врска. Се зборува дека за свадбата Мартин се погрижил ништо да не фали, па целата организација била негова и на Ангела.

Reporter

РЕКЛАМА
- Реклами -