20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаВМРО-ДПМНЕ за кандидат за Градоначалник на општина Вевчани го предлага Спасе Кочовски

ВМРО-ДПМНЕ за кандидат за Градоначалник на општина Вевчани го предлага Спасе Кочовски

.ВМРО-ДПМНЕ за кандидат за Градоначалник на општина Вевчани го предлага Спасе Кочовски

Спасе е дипломиран социолог, чесен, честит, скромен, одговорен, посветен, работлив и семеен човек.

Спасе ќе биде Градоначалник за сите луѓе во Вевчани, без разлика на политичката определба.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО