22 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаЛукароски: Вие што не сакате вакцина, одете на пуст остров каде што...

Лукароски: Вие што не сакате вакцина, одете на пуст остров каде што нема да претставувате опасност за оние што ѝ веруваат на науката…

Се сомневале во вакцината, пошто не била баш најдобро тестирана… Додека тие се сомневаат, починаа близу пет милиона луѓе во светот…
Тоа е како да се срушиле 50.000 авиони со по 100 патници…
И секој ден се рушат уште по 100 нови авиони…
И додека не ни дојде памет на сите и сè додека фејсбук „експертите“ изиграваат врвни виролози и епидимиолози, „ќе се срушат уште многу авиони“…
Со секој срушен авион, нови 100 починати… А тие починати не се паднати од небо… Тие се луѓе како нас… Нечии родители, браќа, сестри, деца, пријатели, соседи… Секој починат носи со себе и други уништени животи…

Не сакаш вакцина??? ОК, немој да примаш… Ама барем седи дома и МОЛЧИ… Или оди некаде на пуст остров каде што нема да претставуваш опасност за оние што ѝ веруваат на науката…
А таму биди без интернет… Пошто со секое твое „мудрување“ сносиш дел од одговорноста што некое срце престанало да чука!

ФБ статус на Ацо Лукароски

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...