19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаТимот потврди: Зоран Ногачески оди како независен кандидат !!!

Тимот потврди: Зоран Ногачески оди како независен кандидат !!!

Актуелниот градоначаланик на општина Дебрца Зоран Ногачески денеска напладне ја достави својата кандидатура до ДИК и во градоначалничката трка влегува како независен кандидат.

Откако СДСМ до денеска не објави зад чие име ќе застане во оваа општина и покрај екстремно високиот рејтинг на актуелниот градоначалник Ногачески, во Тој одлучил да собира потписи како независен кандидат.

На престојните локални избори Ногачески ќе настапи и со независна листа на советници !!!

Од тимот на Ногачески ја потврдуваат оваа информација, додавајќи дека во текот на денот тој ќе оддржи прес конференција на која ќе ги образложи причините за ваквата одлука.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...