Тимот потврди: Зоран Ногачески оди како независен кандидат !!!

Актуелниот градоначаланик на општина Дебрца Зоран Ногачески денеска напладне ја достави својата кандидатура до ДИК и во градоначалничката трка влегува како независен кандидат.

Откако СДСМ до денеска не објави зад чие име ќе застане во оваа општина и покрај екстремно високиот рејтинг на актуелниот градоначалник Ногачески, во Тој одлучил да собира потписи како независен кандидат.

На престојните локални избори Ногачески ќе настапи и со независна листа на советници !!!

Од тимот на Ногачески ја потврдуваат оваа информација, додавајќи дека во текот на денот тој ќе оддржи прес конференција на која ќе ги образложи причините за ваквата одлука.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here