19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаХристо Кондоски канидат на СДСМ за градоначалник на Општина Битола

Христо Кондоски канидат на СДСМ за градоначалник на Општина Битола

Извршниот одбор на СДСМ доцна синоќа на оддржаната седница, донесе одлука за кандидат за градоначалник на Општина Битола. Извршниот одбор на СДСМ едногласно ја поддржал кандидатурата на битолскиот бизнисмен Христо Кондоски кој ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на претстојните локални избори.

Конодски е познат бизнисмен во областа на осигурувањето и е еден од сопствениците на СН Осигурителен Брокер Битола, како и акционер во повеќе друштва.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...