20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаХристо Кондовски: Длабоко сочувство до семејствата кои загубија свои блиски во страотниот...

Христо Кондовски: Длабоко сочувство до семејствата кои загубија свои блиски во страотниот пожар во тетовската ковид болница

Длабоко сочувство до семејствата кои загубија свои блиски во страотниот пожар во тетовската ковид болница.
14 животи се загубени, трагедија која сите не остава во голема тага. На повредените искрено им посакувам побрзо закрепнување.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...