17.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаПоследно збогум: Денеска беа погребани починатите од пожарот во тетовската болница

Последно збогум: Денеска беа погребани починатите од пожарот во тетовската болница

Денеска беа погребани загинатите од пожарот во болницата во Тетово. Жителите на Тетово денеска им оддадоа последна почит на најблиските.

Седум од починатите се од градот Тетово, додека седум други се од околните села, Речица, Синичани и Бозовце.
12, од четиринаесетте починати кои загинаа во пожарот, биле пациенти кои со денови биле хоспитализирани , додека другите две – биле во посета на пациенти, нивни блиски, но кои не успеале да се извлечат и се задушиле од чадот.
Петнаесеттата жртва, која подоцна беше идентификувана, е исто така пациентка во модуларната болница во Тетово, но за која обдукцијата покажа дека починала од коронавирусот, а не од пожарот.
Извор: Курир

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...