18 C
Ohrid
недела, септември 19, 2021
Почетна Македонија Нов гаф на Заев – изрази благодарност до КОЛЕКТОРИТЕ!

Нов гаф на Заев – изрази благодарност до КОЛЕКТОРИТЕ!

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Заев денеска беше на увид на пречистителната станица во Штип, по што одржа прес-конференција и одговараше на прашањата на медиумите.
Во отворачкиот говор, Заев се обрати кон изведувачите „Искра“ Словенија и „Искра“ Македонија, но она што не успеа да остане незабележано е и неговото обраќање кон „почитуваните колектори кои сте вградени овде“.

Овој исечок веднаш се рашири по социјалните мрежи и стана хит.

РЕКЛАМА
- Реклами -