20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаНов гаф на Заев – изрази благодарност до КОЛЕКТОРИТЕ!

Нов гаф на Заев – изрази благодарност до КОЛЕКТОРИТЕ!

Премиерот Заев денеска беше на увид на пречистителната станица во Штип, по што одржа прес-конференција и одговараше на прашањата на медиумите.
Во отворачкиот говор, Заев се обрати кон изведувачите „Искра“ Словенија и „Искра“ Македонија, но она што не успеа да остане незабележано е и неговото обраќање кон „почитуваните колектори кои сте вградени овде“.

Овој исечок веднаш се рашири по социјалните мрежи и стана хит.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...