5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Скопјанка измамена за 50.000 евра: Сакала да го излекува нејзиниот син, со...

Скопјанка измамена за 50.000 евра: Сакала да го излекува нејзиниот син, со скапа терапија !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 16.00 часот во Полициската станица Аеродром, 48-годишна жена од Канада, со престој во Скопје, пријавила дека во периодот од јуни до август оваа година била измамена за сума од околу 50.000 евра од страна на нејзин роднина Љ.Н. од Скопје.

Според пријавеното, откако нејзиниот 21-годишен син дошол во Скопје, мајката на пријавителката во јуни забележала чудно однесување кај него и го споделила проблемот со нивниот роднина Љ.Н., кој ù кажал дека нејзиниот внук најверојатно има проблем со дрога и се понудил да помогне со негово лекување со одредена скапа терапија. Како што е пријавено, пријавителката се согласила и во повеќе наврати му дала на Љ.Н. околу 50.000 евра, но кон крајот на јули и таа дошла во Скопје и се посомневала во терапијата што ја примал нејзиниот син, по што пријавила во полиција.

Од полицијата информираат дека за случајот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за негово расчистување.

РЕКЛАМА
- Реклами -