5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Не пропуштајте Мицкоски и Заев во „Дуел за иднината“ вечерва на Канал...

Не пропуштајте Мицкоски и Заев во „Дуел за иднината“ вечерва на Канал 5

Translate (Eng):[gtranslate]

По долгата пауза од меѓусебни соочувања, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски на неговиот фејсбук профил најави ТВ дуел со премиерот Зоран Заев, вечерва во 18:30 часот во емисијата „Само вистина“ на Канал 5.

Соочувањето меѓу Мицкоски и Заев е планирано од поодамна со оглед на тоа дека телевизијата Канал 5 првата најава за дебатата ја пушти пред 5 дена.

РЕКЛАМА
- Реклами -