5.8 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонијаВетераните на СДСМ од Куманово застанаа зад Максим Димитриевски

Ветераните на СДСМ од Куманово застанаа зад Максим Димитриевски

Ветераните од СДСМ Куманово, застанаа зад кандидатурата на независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово, Максим Димитриевски и носителката на листата за советници Ивана Ѓорѓиевска, информираат од иницијативата „За наше Куманово“.

Првиот штаб на иницијативата „За наше Куманово“ којшто вечерва се отвори е „Штабот на ветераните“ во Центар. Тие му порачаа на идниот градоначалник да продолжи со макотрпната работа и менаџирањето на градот, да го унапреди и развие во почист и похуман град за сите граѓани – информираат од Иницијативата.

На локални избор независната иницијатива „За наше Куманово ја предводи актуелниот градоначалник Максим Димитриевски, заедно со 33 предлог кандидати за советници.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...