15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаБолницата во Кратово во катастрофална состојба, надлежните како да не гледаат

Болницата во Кратово во катастрофална состојба, надлежните како да не гледаат

Искршени прозорци, ѓубре, улични кучиња по ходниците, нефункционални тоалети. Вистински хорор во болницата во Кратово – место каде се лечат луѓе, пример како не треба да изгледа една здравствена установа во 21. век.

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа вознемирувачки фотографии од болницата во Кратово, во кои, како што може да се види е пред распад!

И сега да се запрашаме…

-Колку долго е болницата во Кратово во ваква состојба?

-Зошто досега никој нема пријавено ништо?

-Дали надлежните не забележале дека нешто не е во ред со здравствената установа?

Фотографиите зборуваат за ужасната состојбата во која се наоѓа болницата…

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...