Дете од Кочани било тепано во училиштето од обезбедувањето !!

Расчистено кривично дело „насилство врз дете” во Кочани

ОВР Кочани ќе поднесе кривична пријава против О.Ц.(36) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“ по член 201- а од Кривичниот законик.
Пријавениот, вработен како обезбедување во основно училиште во Кочани, на 06.10.2021 физички нападнал ученик во училиштето и му нанел повреди. Во врска со настанот бил извршен разговор со О.Ц. и очевидци.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here