20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаКандидатот за градоначалник на Аеродром ja напушти дебатaта, му ги исекле гумите...

Кандидатот за градоначалник на Аеродром ja напушти дебатaта, му ги исекле гумите од автомобилот

Кандидатот за градоначалник на општина Aеродром од партијата ТМРО, Миле Петковски вечерва ја напуштил дебатната емисија „24 анализа“. Кажа дека денеска некој му ги исекол гумите од автомобилот, објави Република.
Во знак на револт ќе ја напуштам вашата емисија. Ви благодарам за поканата, им посакувам успех на кандидатите. Се уште не можам да се соземам и сакам да бидам дома со семејството. Не можам што се случува. Не верував дека такви ниски удари можат да се даваат кај нас. Се надевам дека ќе се дознае кој е, по што ќе објавам јавно, рече Петковски.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...