15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаЧовекот кој сакаше да ги запали сите цркви во Македонија, држеше говор...

Човекот кој сакаше да ги запали сите цркви во Македонија, држеше говор на граѓанскиот собир на СДСМ и даде поддршка за Шилегов (Видео)

Социјалдемократскиот сојуз синоќа во салата Борис Трајковски планираа да оддржат голем граѓански собир. Но, судејќи по достапните фотографии, на СДСМ му се случи катастрофален дебакл додека свое обраќање имаше претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Тој не успеа да собере ниту 1000 луѓе на тој како што велат тие „голем обединувачки граѓански собир“.

На истиот граѓански собир на СДСМ, говор држеше и Мирко Попов, кој повика на обединување и даде целосна негова поддршка за Петре Шилегов како градоначалник на Скопје.

Истиот Мирко Попов во емисија еден на еден јавно,пред камери кажа вака:
„Доколку ја имам апсолутната власт ќе ги запалам сите цркви под мото никогаш да не се повтори“

Во продолжение може да ја слушнете неговата скандалозна изјава од 07:40 минута.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...