19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаСоветничката од Левица Аврамоска: Северна ја избришав со коректор, изјавата ја...

Советничката од Левица Аврамоска: Северна ја избришав со коректор, изјавата ја потпишав како Република Македонија!

Виолета Аврамовска, советничка од редовите на Левица во Совет на Општина Охрид, вели дека изјавата за советник ја потпишала со името Република Македонија, а ,,Северна” ја покрила со коректор.

-Изјавата ја потпишав како Република Македонија, „Северна“ го избришав со коректор. Тоа е моја лична изјава. Јас мандат имам добиено само од граѓаните и никој друг. Законот за локална самоуправа не им е усогласен со уставот, што е нивни проблем.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...