12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаАлсат објави список на патници кои се превезувале со автобусот кој изгоре...

Алсат објави список на патници кои се превезувале со автобусот кој изгоре во Бугарија

Телевизијата Алсат го објави списокот на патници кои се превезувале со автобусот кој рано изутринава, околу 02:00 часот изгоре на автопат во Бугарија:

Мемеди К,
Широки М
Љупчо З
Амети Љ
Амети Џ
Амети А
Амети А
Рустеми И
Рустеми Ф,
Амеди А
Фејзулахи Х
Халити Х
Фустан Н
Сумеја Л
Фазлији С
Абдуловска Н,
Белули А,
Укали Г,
Ислами Х,
Исени М,
Исени Х
Раманоска А,
Раманоски Е
Сали Р
Мустафоска З,
Мустафоски С
Јахи Б
Јахи Р
Исени Ф
Исени А
Јахи Р
Мухаџери А
Јахи Е
Јахи О
Мухаџери Е
Јахи А
Јахи С
Јахи А,
Љутфији М,
Сулејмани Љ
Османова Ш
Фера А,
Сали Ј
Јашаровска Ж
Пајазитовски Е
Јашаровска Ѓ
Пајазитовска Ѓ
Јашаровска И
Пајазитовски Е
Алити В
Јашаровски М
Алити О

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...