3.6 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Македонија Министерката Радмила Шекеринска се прости од својот пријател и поранешен пратеник, Стојче...

Министерката Радмила Шекеринска се прости од својот пријател и поранешен пратеник, Стојче Ковачевски.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера почина поранешниот пратеник од Струга, Стојче Ковачевски.

Голем број социјалдемократи се простуваат од него преку свои објави на социјалната мрежа фејсбук.

Меѓу нив и министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

РЕКЛАМА

„Засекогаш замина нашиот другар, нашиот соборец социјалдемократ, доктор по интерна медицина и поранешен пратеник Стојче Ковачевски од Струга. Споменот на овој прекрасен човек засекогаш ќе остане во нас. Неговата чесност, принципиелност, праведност и преданост го правеа посебна личност во политиката. Сочувство до семејството!“, напиша Шекеринска на Фејсбук.

И поранешниот пратеник Алил Џафероски се прости од својот поранешен колега и пратеник во уставотворното собрание од 1991 година.