4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаОвој Македонец е на прав пат: На Златко Јовановски му се исполни...

Овој Македонец е на прав пат: На Златко Јовановски му се исполни желбата да ја облече Карлеуша во негова креација

Српската пејачка Јелена Карлеуша носеше креација од модниот дизајнер Златко Јовановски за снимањето на новогодишна емисија. Златко, во јавноста познат како ЈЗЈ, се пофали дека конечно му се исполни сонот Карлеуша да облече негов дизајн.

Тој не крие дека таа му е една од омилените пејачки, па и лани во интервју за Репортер кажа дека најмногу би сакал да креира за неа.

 

„Драги пријатели, да ви се пофалам дека Јелена косеше моја креација. Што да ви кажам, верувајте во себе и во она што го правите, дека само тоа е вистинскиот пат до успехот“, рече тој и објави слика од креацијата. Златко откри и дека таа е специјално изработена за пејачката.

За потсетување, Јелена лани се воодушеви од златниот фустан што го креираше Златко, а Марија Груевска го носеше во Ѕвездите на Гранд. Таа тогаш објави неколку видеа од креацијата и јавно го пофали со коментар дека и во Гранд конечно има висока мода.

Брзо потоа ЈЗЈ ја облече пејачката Вики Миљковиќ аа финалето на Гранд, а и Цеца носеше негов дизајн на концерт. Тој за неа дизајнираше уникатни панталони со корсет, изработени од мониста, срма и рачно везени апликации.

Покрај регионалните ѕвезди, тој ја облече и Ава Макс, која носеше негова креација за насловната на списанието „Хер ворлд“, а неговите дизајни се појавија во „Космополитан“ и „Гламур“.

Reporter

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...