20.2 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаНападнати тројца Американци на Бит Пазар

Нападнати тројца Американци на Бит Пазар

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден дошло до нарушување на јавниот ред и мир во Скопје, на подрачјето на Бит Пазар.

-Синоќа во 21:30 часот во СВР Скопје, Н.М.(39) од САД пријавил дека околу 17:20 часот тој, А.А.(37) од САД и А.Г.(44) од САД, биле физички нападнати од неколку лица.

Се работи на расчистување на случајот, соопштија од полицијата.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...