18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонијаБектеши си тера мајтап: Ако гасот се носи со Авион сигурно ќе...

Бектеши си тера мајтап: Ако гасот се носи со Авион сигурно ќе имаме….

Енергетската криза во Македонија и огромните проблеми со кои се соочува државата во поглед на снабдувањето со енергенси, очигледно не влијаат негативно врз смислата за хумор на министерот за економија, Крешник Бектеши, кој и во овој сериозен миг одлучи „шеговито“ да одговори на новинарското прашање дали ќе има гас и навреме ќе почне грејната сезона

„ИМАМЕ ЕДНА ПОНУДА ЗА ГАС, ДА ЗАКУПИМЕ КАПАЦИТЕТИ ВО УНГАРИЈА И АВСТРИЈА. ТИЕ ШТО ЈА ДАВААТ ОВАА ПРЕПОРАКА И ПОНУДА, УТРЕ ТУКА СМЕ НИЕ И ПРЕКУ ВИКЕНД МОЖЕМЕ ДА РАБОТИМЕ, ВЕДНАШ ЌЕ ЗАКУПИМЕ, САМО ДА НИ КАЖАТ КАКО ЌЕ ГО ДОНЕСАТ ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА. АКО ПРИРОДНИОТ ГАС МОЖЕ СО АВИОН ДА СЕ НОСИ ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, ТОГАШ НИЕ СМЕ ПОДГОТВЕНИ. И ТОА ЌЕ БИДЕМЕ ГОЛЕМА ИНОВАТИВНОСТ ШТО ЌЕ МУ ЈА ПРОДАДЕМЕ НА СВЕТОТ“ – ОДГОВОРИ БЕКТЕШИ

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...