8.9 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМВР со официјално соопштение: Во Арачиново полицајците биле виновни, а не нападнати

МВР со официјално соопштение: Во Арачиново полицајците биле виновни, а не нападнати

МВР со официјално соопштение: Во Арачиново полицајците биле виновни, а не нападнати- дали се повторува „пајакот“?!

Дали добиваме нов случај како оној со пајакот? Во Арачиново не биле нападнати полицајци, полицајците биле виновни, барем според официјалното соопштение на МВР.

Додека за некои најобични случаи разрешница се чека со недели, месеци, па дури и години, овој случај полицијата го реши експресно за нешто повеќе од 24 часа.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...