7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаВетувам, ќе се греам само навечер- Штипјанец очајно моли за два кубика...

Ветувам, ќе се греам само навечер- Штипјанец очајно моли за два кубика дрва. (ВИДЕО)

Ветувам, ќе се греам само навечер. Штипјанец очајно моли за два кубика дрва…..

 

 

Работно неспособен штипјанец , очајно моли за само два кубика дрва. Вели дека досега се’ уште е без никакво греење .

Егзистенцијалната неизвесност за Ристов е максимална, а досега преживува благодарение на помош од манастирот „Света Троица“, црквата и како што вели хумани луѓе.

Ристов е со сериозно нарушено здравје, што од вродени болести што како последица на тешкиот живот, што состојбата дополнително му ја комплицира.

Од овие причини, тој и апелира преку ТВ Стар надевајќи се на итна помош од само два кубика дрва од кои ветува ќе се грее само навечер. Дење излегува и шета низ градот, зашто надвор му е потполо од дома.

Во меѓувреме, откако приказната на Ристов беше објавена на страницата на ТВ Стар, за само три часа, неколку кубици дрва, благодарение на хумани луѓе, се најдоа во неговиот двор.

„Пресреќен сум и срцето ми е исполнето со топлина како никогаш досега. Благодарам на сите што ми помогнаа и мислеа на мене. Благодарам на ТВ Стар“, изјави Јовица.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...