16.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаВо замена на автобуски билет, испрати порака на 143400 и вози се...

Во замена на автобуски билет, испрати порака на 143400 и вози се со Дебрца Експрес !!!

Сопственикот на Дебрца Експрес Златко Силјаноски со својот хуман гест импресионира многумина и наиде на низа коментари и пофалби на социјалните мрежи.

Во Недела на 12.02.2023 год .
Со Дебрца Експрес ако патувате на редовна линија “Охрид – Велмеј ” или попатните дестинации во тој правец , даваме можност наместо возен билет до саканата дестинација да завртите на 143400 со вашиот моб.тел со што ке можеме сите заеднички да помогнеме за нашите браќа и сестри погодени од силниот земјотрес во Р.Турција .
Ајде да бидеме хумани !

Бројот на загинати од земјотресите што опустошија широки делови на Турција и Сирија надмина 20.000 лица, а бледнеат надежта за пронаоѓање преживеани под урнатините на илјадници урнати згради.

Во Турција има 17.134 потврдени смртни случаи и уште 3.317 во Сирија, со што вкупниот број изнесува 20.451 загубен животи што го прави еден од најсмртоносните потреси во последните децении.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...