6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаМицкоски: Не сме против коридорите, туку против договор со пенали и работна...

Мицкоски: Не сме против коридорите, туку против договор со пенали и работна недела од 60 часа

Добро е што Артан Груби е свесен дека ќе лежи затвор, но се уште нема одговор зошто заедно со Ковачевски прифатиле Македонија да плаќа пенали ако не донесе закон за кој однапред знаеле дека е спротивен на уставот. Опозицијата не запира со острите реакции за отсуството на транспарентност во постапката за изградба на коридорите.

Лидерот денеска од Градско со порака до Груби. Не внесувај етнички елементи во афера во која си обвинет за тежок криминал

Мицкоски рече дека ќе бара одговорност и за тоа што власта прифатила да ја развласти Македонија во евентуален спор со странската фирма па наместо македонското се согласила да важи законодавството на Англија и Велс. Праша, зошто владата се согласила дивоградбите кои што по текот на трасата да ги откупува по пазарна цена и зошто се решила да го суспендира законот за јавни набавки.

Праша зошто се дозволува почеток на градба без уредна градежна дозвола и најави целосна ревизија на овој проект по промената на власта.

Sitel.Tv

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...