22 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонката Анета Павловска ќе им суди на Ѓоковиќ и Руд во финалето...

Македонката Анета Павловска ќе им суди на Ѓоковиќ и Руд во финалето на Ролан Гарос.

Новак Ѓоковиќ и Каспер Руд го играат финалето на Ролан Гарос, а Србинот ги освои првите два сета со 7:6 и 6:3 во гемови. Само уште еден сет го дели од историскиот 23. гренслем – трофеј во кариерата.

Во овој историски меч на теренот „Филип Шатрие“ има и Македонка, меѓу линиските судии која ја дели правдата на големата тениска пресметка. Тоа е Анета Павловска која веќе неколку години суди на најголемите тенискис турнири ширум светот. Таа за првпат дебитираше на Ролан Гарос во 2017 година и има завидно искуство.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...