6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонија„Ohrid water festival“ ќе ја збогати понудата на Охрид и ќе ги...

„Ohrid water festival“ ќе ја збогати понудата на Охрид и ќе ги оживее водените спортови, а квалитетните настани ќе го заменат шундот во Охрид

„Ohrid water festival“ ќе ја збогати понудата на Охрид и ќе ги оживее водените спортови, а квалитетните настани ќе го заменат шундот во Охрид

Фестивалот на водени спортови (Ohrid water festival) ќе прерасне во врвна манифестација што ќе ја збогати понудата на Охрид, со седумнаесет исклучитечно интересни настани. Дополнително оваа манифестација ќе им даде поттик и на клубовите кои се занимаваат со спортови на вода, но и позитивно ќе влијаат на младите.

За ова но и за повеќе работи разговаравме во интервјуто за Ohridnews.com кое може да го погледнете на линкот во продолжение пишува градоначалникот Кирил Пецаков.ВИДЕО ТУКА

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...