11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаБлазе си му на тој маж што ќе ја земе оваа: По...

Блазе си му на тој маж што ќе ја земе оваа: По 50 дена лежење, Лидија победи на натпреварот во Црна Гора

Натпреварот во излежување во селото Брезна во Црна Гора заврши откако педесеттиот ден двајца натпреварувачи одлучија дека е готово.

Во финалето се пласираа Филип од Мојковац и Лидија од Никшиќ, а како што беше речено на свеченото прогласување на победникот, Филип решил победата и медиумското внимание да и ги остави на Лидија.
Лидија освоила 1.000 евра, а исто толку во еден момент и понудиле од семејството само за да стане и да го прекине натпреварувањето.

Лидија Марковиќ има 23 години, од Никшиќ и е козметичар. Претходно за време на натпреварот таа за ТВ Прва изјави дека на натпреварувачите им е дозволено се, освен дека мора да легнат.

Во осум часот стануваме, имаме пауза од 15 минути. Првата пауза ја користам во 10 часот за туширање, втората пауза во 18 часот за миење на косата, а потоа се враќам во кревет да ја исушам косата. Се снаоѓам лежејќи. Паузата после полноќ ја користам за тренинг. Тогаш ја користам можноста да трчам што повеќе – раскажала Лидија како изгледа нејзиниот ден.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...