10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаUncategorized @mkМаж од прилепско претепал полицаец

Маж од прилепско претепал полицаец

Полициски службеници на СВР Тетово, вчеравечер околу 23 часот и 30 минути, на улица „Вонвардарска“ во Тетово, го лишиле од слобода 48-годишниот Т.Ѓ. од прилепското село Пешталево затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија, извести СВР Тетово.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...