8.7 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаВозачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на прашање од „Скопје1“. Тој беше спроведен од затворот „Скопје“ во Шутка до Кривичниот суд.

„Јас го возев на болница“, изјави Димовски кој негира било какво помагање на осомничениот Палчо кој според истрагата го организирал и реализирал убиството.

Димковски го возеше Палчо на релација Белград-Бугарија-Турција, па се врати во Македонија. Беше уапсен на граница.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Американците слетаа на Месечината!!!

Сондата „Oдисej Нова-Ц“ на американската компанија „Интуитив машинс“ слета на Месечината, соопшти фирмата со седиште во Хјустон, Тексас, Соединети Држави. Уредот ги испрати и првите...

Претседателот на Собранието Јован Митрески: Ги почитуваме санкциите кон Русија

Претседателот на Собранието Јован Митрески денеска во Киев му кажа на претседателот на Врховната рада на Украина, Руслан Стефанчук дека Македонија целосно се...

Максим Димитриевски: Во вториот круг ќе ја победам Гордана Силјановска Давкова

Moјот план е во вториот изборен круг од претседателските избори да ја победам Гордана Силјановска Давкова, изјави лидерот на ЗНАМ-За наша Македонија и градоначалник...

Првиот ден најмногу потписи собрал Бујар Османи

Државната изборна комисија соопшти денеска дека од утре, 25 февруари 2024 година, на својата веб страница, секојдневно ќе информира за бројот на собрани потписи...