12.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаНа собирот за поддршка на мајката на Вања се собрале само Тројца...

На собирот за поддршка на мајката на Вања се собрале само Тројца !!!

Срамота е да нема никој на најавениот протест за поддршка на мајката на Вања, вели Нермина Кочан која беше меѓу неколкуте луѓе кои се собраа на денешниот најавен собир.
Македонијо засрами се. Тројца луѓе се собравме иако беше најавуван собирот за смртна казна и поддршка на мајката на Вања”, вели Кочан.
Инаку најавениот марш поминува со повеќе полиција отколку граѓани, чија бројка е помалку од десет.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...