11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаСашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите колеги Тино Костадиновски и Атанас Атанасовски со одлични стендап точки. Публиката го пречека Коцев со овации, а тој остана на сцената нешто повеќе од половина час.

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите колеги Тино Костадиновски и Атанас Атанасовски со одлични стендап точки. Публиката го пречека Коцев со овации, а тој остана на сцената нешто повеќе од половина час.

Неколку одлични комични точки имаа актерите Тино Костадиновски и Атанас Атанасовски (Фото: К. Попов)
„За 6.000 денари што ги дадов за пасош по брза постапка, треба фотограф да ме слика, не Деки од Пасошко, кој ме сликаше додека ѕиркав од ходник. Само кај нас полициска станица се вика како градинка, ‘Пролет’. Треба да се заигра оро пред ‘Пролет’ и да се сликаме сите групно, како на свадба, а потоа да се викнат оние што делат слики по свадби и да нѐ сечат на сликите, еден по еден“, кажа Коцев.
Сдк.Мк

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...