16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Османи: Ќе поставуваме абанско знаме каде што сакаме, дозволено ни е со...

Османи: Ќе поставуваме абанско знаме каде што сакаме, дозволено ни е со закон

Translate (Eng):[gtranslate]

Османи вечера во ТВ21 рече дека албанското знаме може да се постави било каде и дека тоа е дозволено со закон.

Изминатите денови голем број на рекации се јавија за поставувањето на албанското знаме во Охрид при што беа изречени и мерки.

РЕКЛАМА
- Реклами -