7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридска свадба која ќе се памети: Цвеќињата и бонбоните нека се во...

Охридска свадба која ќе се памети: Цвеќињата и бонбоните нека се во форма на детски играчки за да ги израдуваме дечињата…

 `Цвеќињата и бонбоните нека се во форма на детски играчки за да ги израдуваме дечињата од дневните центри.` – пишуваше на свадбените покани на Александра и Љупчо кои ја реализираа свадбената веселба на 05 Мај 2019 г. 

Нивната љубов започнала токму на хуманитарна акција кога и двајцата биле волонтери.

Собраните играчки денес ги донираа во Дневниот центар `Зраци`,  дневниот престој `Добротољубие`  и во детското одделение при Општата болница Охрид. Заедно со тетка Анета на дечињата  им подарија ден исполнет со љубов, радост и желби за многу здравје.

Им посакуваме вечна љубов и дар од Бога.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...