28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Охридска свадба која ќе се памети: Цвеќињата и бонбоните нека се во...

Охридска свадба која ќе се памети: Цвеќињата и бонбоните нека се во форма на детски играчки за да ги израдуваме дечињата…

Translate (Eng):[gtranslate]

 `Цвеќињата и бонбоните нека се во форма на детски играчки за да ги израдуваме дечињата од дневните центри.` – пишуваше на свадбените покани на Александра и Љупчо кои ја реализираа свадбената веселба на 05 Мај 2019 г. 

Нивната љубов започнала токму на хуманитарна акција кога и двајцата биле волонтери.

Собраните играчки денес ги донираа во Дневниот центар `Зраци`,  дневниот престој `Добротољубие`  и во детското одделение при Општата болница Охрид. Заедно со тетка Анета на дечињата  им подарија ден исполнет со љубов, радост и желби за многу здравје.

РЕКЛАМА

Им посакуваме вечна љубов и дар од Бога.

- Реклами -