16.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Добивме датум за Евровизија

Добивме датум за Евровизија

Translate (Eng):[gtranslate]

Можеби не добивме датум за преговори за ЕУ но добивме датум за во финале..

Премиерот Зоран Заев попладнево на својата официјална Фејсбук страница ја поддржа нашата претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска.

Навиваме денеска за Тамара и ѝ ја посакуваме целата среќа, како наш претставник на Евровизија 2019 во Тел Авив, Израел. Се надевам сите ќе нѐ направи горди или како што самата кажува во песната, „Raise your voice and say it loudly – I am #PROUD“ (Кренете го вашиот глас и кажете гласно – Се гордеам). 🇲🇰❤️
Ја повикувам македонската дијаспора да ја поддржи Тамара и да гласа за број 1️⃣7️⃣, на втората полуфинална вечер, која ќе започне вечерва во 21:00, напиша Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -